O svítičce, aneb pouť po obloze.

17. května 2011 v 23:53 | Mandaero |  LARP Tamboria
O svítičce, aneb pouť po obloze.
Tak, po dlouhé době sem opět přidávám jeden z herních textů. Tentokrát se zabývá herním pojetím času a některých herních jevů ve světě.

Svítička, neboli to velké svítící na obloze. Nikomu se zatím nedokázalo přijít na to, co to vlastně je. Zavedené označení pro tohle cosi je Svítička, které je odvozeno od jejího zezření, neboli světla které vydává. Jak už všichni ví, země je placatá a nikdo nikdy neviděl co se děje se svítičkou když zapadne za obzor oceánu Dálných vod na severu. Svítička putuje z jihu na sever, ale né přímo. Její cesta je zaznamenána jakožto půlkruh vedoucí přímo z jihu, přes nový kontinent (Tamborii) až na sever.
Jedna pouť svítičky je vyměřen na rovných 200 let, v našem kalendáři je tato doba označována také jako 1 věk. Po uplynutí 1 věku se roky počítají opět od nuly. Přičemž jeden rok trvá 356 dní a jeden den má 24 hodin. Z 24 hodinového úseku připadá 16 hodin na světlo a 8 hodin na tmu. Vždy po každých 16 hodinách zhasne a po následujících 8 se opět rozsvítí bez jediného náznaku jejího ochabnutí.
Při přechodu mezi věky nastává roční takzvaný ''Rok přechodu''. Po dobu Roku přechodu není svítička nikde k vidění a ve všech koutech světa je tma. Avšak je jedno místo kde není tma celý rok. Jsou to ostrovy času. Zde je naopak světlo po dobu celého tohoto roku. Nikomu se nepodařilo vypátrat proč to tak je, ale hold je to tak dáno a zdejší obyvatelstvo si na to už zvyklo.
Zapsání data tedy vypadá takto: X.den Y.roku Z.věku.
Hodiny se nikdy nezapisují, jelikož je to v historických zápisech zanedbatelné množství času. A co se často plete je Rok přestupu, ten je psán jako X.den 0.roku Z.věku.

Doufám že vám to trochu pomůže v orientaci ve světě. Co nejdřívě dodáme mapu herního světa, k lepší orientaci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama