Květen 2011

Popis světa

17. května 2011 v 23:58 | Mandaero |  LARP Tamboria
Zatím než dodáme mapu dávám popis světa. Svět na kterém se žije se skládá z několika rozsáhlých ostrovů. Na severu jest Starý kontinent. Jeho klima je srovnatelné s mírným pásem. Na jiho-východ od něj se nachází nový kontinent, který je také znám pod názvem Tamboria (Zde se odehrává náš LARP). Jeho klima přechází z tropické přes mírné až po subpolární. Na jiho-západ od Starého kontinentu leží souostroví Ostrovy času. Jeho klima je tropické. Úplně na jihu od Ostrovů času je malý ostrov Ostrov jihu. Zdejší klima je Polární.

Tady to je pro hrubou orientaci, brzy dodám mapu + popis světa a ras.

O svítičce, aneb pouť po obloze.

17. května 2011 v 23:53 | Mandaero |  LARP Tamboria
O svítičce, aneb pouť po obloze.
Tak, po dlouhé době sem opět přidávám jeden z herních textů. Tentokrát se zabývá herním pojetím času a některých herních jevů ve světě.

Svítička, neboli to velké svítící na obloze. Nikomu se zatím nedokázalo přijít na to, co to vlastně je. Zavedené označení pro tohle cosi je Svítička, které je odvozeno od jejího zezření, neboli světla které vydává. Jak už všichni ví, země je placatá a nikdo nikdy neviděl co se děje se svítičkou když zapadne za obzor oceánu Dálných vod na severu. Svítička putuje z jihu na sever, ale né přímo. Její cesta je zaznamenána jakožto půlkruh vedoucí přímo z jihu, přes nový kontinent (Tamborii) až na sever.
Jedna pouť svítičky je vyměřen na rovných 200 let, v našem kalendáři je tato doba označována také jako 1 věk. Po uplynutí 1 věku se roky počítají opět od nuly. Přičemž jeden rok trvá 356 dní a jeden den má 24 hodin. Z 24 hodinového úseku připadá 16 hodin na světlo a 8 hodin na tmu. Vždy po každých 16 hodinách zhasne a po následujících 8 se opět rozsvítí bez jediného náznaku jejího ochabnutí.
Při přechodu mezi věky nastává roční takzvaný ''Rok přechodu''. Po dobu Roku přechodu není svítička nikde k vidění a ve všech koutech světa je tma. Avšak je jedno místo kde není tma celý rok. Jsou to ostrovy času. Zde je naopak světlo po dobu celého tohoto roku. Nikomu se nepodařilo vypátrat proč to tak je, ale hold je to tak dáno a zdejší obyvatelstvo si na to už zvyklo.
Zapsání data tedy vypadá takto: X.den Y.roku Z.věku.
Hodiny se nikdy nezapisují, jelikož je to v historických zápisech zanedbatelné množství času. A co se často plete je Rok přestupu, ten je psán jako X.den 0.roku Z.věku.

Doufám že vám to trochu pomůže v orientaci ve světě. Co nejdřívě dodáme mapu herního světa, k lepší orientaci.