Kronika Tamborie- část první objevení kontinentu

23. února 2010 v 21:57 | Tanriel-kronikář |  LARP Tamboria
Pro všechny Tamborie.
Je tomu již mnoho let kdy Tamborie byla ještě pustým kontinentem zahaleným tajemstvím a pověrami. První kdo se sem odvážili vypravit byli lidé. Poté co začali ztrácet početní převahu na Starém kontinentě, začali se zde objevovat náznaky diskriminace a nenáviděnosti vůči nim. Ti moudřejší se vyhnuli konfliktům a odvážili se k průzkumům Tamborie.
To co tam nalezli, dokázalo zcela přehlušit počínající spory mezi rasami na Starém kontinentě. Byli to pozůstatky starých lidských a elfských obyvatel a mnoho jejich magických předmětů. Na nově osídleném kontinentě Tamborii, pojmenovaném po prvním z vůdců Tambenovi, tak získali převahu a byl to také původní cíl, který tato výprava měla.
Na tamborii se postupem času začali stahovat i zástupci jiných ras. První z nich se na Tamborii začali přemisťovat elfové, hned poté co se doslechli o stopách jejich dávných mocných předků. Tak se na Nový kontinent, jak se také Tamborie od těch dob nazývá, postupně dostali všechny rasy, včetně orků, kteří se vzdali svých plánů o nadvládě na Starém kontinentě a vydali se na cestu po stopách mocných předmětů.
Do dnešní doby je tamborie osídlením rovná Starému kontinentu. Rozlohou je ale dvakrát tak větší a více než třetina kontinentu stále skrývá svá tajemství. Ačkoli honba za magickými předměty už z části opadla, pořád jsou vysílány výpravy do neprozkoumaných a odlehlých částí kontinentu, někdy i podporované samotnými královstvími ze Starého kontinentu, které jsou schopny tu svádět boje nejen s místími tvory, ale i mezi sebou. Hlavní touhou je hlavně vidina mocných magických předmětů po prastarých rodech původních obyvatel a moc která s nimi má být spojená.

Tanriel kronikář Tamborie
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mandaero Mandaero | 23. února 2010 v 23:04 | Reagovat

No to je DISKRIMINACE!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama