Království bez krále - klepy a drby

26. února 2010 v 21:35 | Celadrius |  LARP Tamboria
Tamboria 1.
Lagentské království už dávno není to, co bývalo za života krále. Každému je jasné, že vládnout zemi bez řádného následovníka trůnu není zrovna lehké. A i mimo zemi se ví o skonu krále a o podivuhodném nástupu Lurgona na trůn. Mnoha šlechtickým rodinám se to nelíbilo a i vladařským rodům z cizích zemí to nebylo zrovna po chuti. Všichni totiž doufali, že si na smrti krále urvou kus pro sebe a když se tak nestalo a vše spadlo pod Lurnogovu správu, nebyl spokojen téměř nikdo.
O Lurnogovi se v celém království vypráví mnoho různých příběhů, ve většině z nich se správce neukazuje zrovna v dobrém světle.
Obyčejní a chudí lidé se v království bojí, málokdy si mohou dovolit říci svůj názor nahlas, hlavně pokud by ten názor byl namířen proti správci a vládě říše. Tito lidé většinou zmizí a už je nikdo nikdy nevidí a když už je někdo vyjímečně najde, leží obličejem k zemi a s dýkou v zádech. Sem tam se nakazí "neznámou nemocí", poblednou a záhy rychle zemřou. Hřbitovy a jezera jsou plné nepohodlných osob, kteří už nic nikomu neprozradí.
V hlavním městě Gaar, sídelním městě správce, je tato situace asi nejhorší, Lurnog zde vládne velmi silnou rukou a téměř všechno zde řídí. Lidé se zde i bojí po setmění vycházet ze svých domovů. To je zrovna čas, kdy k sídlu správce skrz celé město přichází zahalená postava v kápi. Nevypadá to, že by se nějak snažila skrývat, přichází vždy přímo po hlavních ulicích, lidé si tuto postavu prohlíží potají z pootevřených okenic. Nedovolí si přijít přímo k postavě a oslovit jí nebo zjišťovat, o koho se jedná, na to se moc bojí.
Pokud by jste se prošli po městě a vyptávali se lidí, kdo je ta podivná postava, která se zde noc co noc prochází po ulicích a podivně si pro sebe mumlá, dostali by jste z každého odvážlivce jinou odpověď.
Pár obchodníků si myslí, že se jedná o vyslance z cizí země, se kterou se správce tajně spojil a hodlá využít tohoto spojení ve válce, která jistě brzy přijde, alespoň jak tito obchodníci tvrdí.
Poslední zbytky tamní církve považují tento výplod za zjevení démonské magie, jemuž Lurnog upsal duši a získává od něj sílu na své temné rituály.
Vůdce městské hlídky prosazuje názor připisující postavě podivnou historii, prý je to vlastně jediný vládce země, prokletý a ztracený syn bývalého vládce a jen skrz správce může ovlivňovat dění v zemi.
Nejméně prosazovaná myšlenka, i když jistě nejkreativnější, patří Lady Bagrest, bordelmama U Rozmarné děvy, ta říká, že se jedná o Lurnogovu tajnou milenku. A právě proto do jejího podniku sám vládce nedochází.
Názory na tuto otázku se sice liší, ale všichni se shodnou na jednom, nikdo přesně neví, co je postava zač.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mandaero Mandaero | 27. února 2010 v 13:14 | Reagovat

Já ho viděl parchanta jednoho jak zakopává sedláka Dobrotku!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama